-A +A

CSR

Wersja do wydrukuSend by emailWersja w formacie PDF

Jedną z wartości, którymi kieruje się Sfinks Polska, jest wiarygodność. W swojej działalności  dbamy więc o uczciwość, odpowiedzialność i rzetelność – zarówno wobec swoich klientów, biznesowych partnerów, pracowników firmy, jak i dalszego otoczenia. Zwracamy uwagę na istotne społeczne kwestie i angażujemy się w aktywności niosące pomoc tym, którzy tego potrzebują.

 

Od 2014 r. w strukturach spółki funkcjonuje przy Zarządzie Komitet  ds. Odpowiedzialności Społecznej,  a także Komitet CSR przy Radzie Nadzorczej.

 

Kontakt w sprawach związanych z CSR: csr@sfinks.pl

 

Główne obszary działalności Sfinks Polska w zakresie CSR

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu w Sfinks Polska podejmujemy działania na wielu płaszczyznach z uwzględnieniem potrzeb różnych grup.

 

Otoczenie rynkowe – dokładamy wszelkich starań, by zawsze prezentować etyczną postawę wobec dostawców, pośredników, nabywców, a także konkurentów. W swoich działaniach dążymy do tego, by przestrzegać ustalonych wcześniej reguł, dochowywać terminów i wymieniać wiarygodne, niezafałszowane informacje. Tworzymy uczciwe reklamy oraz stale podnosimy jakość naszych produktów i usług.

 

Otoczenie publiczne – angażujemy się w aktywności na rzecz rozwoju i popularyzacji kultury, nauki, szkolnictwa, sportu, ochrony zdrowia, poprawy jakości życia czy infrastruktury. Podejmujemy działania prorodzinne oraz z myślą o osobach niepełnosprawnych, a także wspieramy organizacje i fundacje, działając na rzecz lokalnych inicjatyw.

 

Sfera zatrudnienia - wychodzimy z założenia, że zadowolony pracownik jest wizytówką swojej firmy. Podejmujemy więc inicjatywy, których celem jest podnoszenie komfortu pracy zatrudnionych u nas osób, m.in. poprzez dodatkowe świadczenia, oferowanie możliwości rozwoju, przestrzeganie regulaminów i dotrzymywanie obietnic, a także włączając pracowników w proces podejmowania decyzji.

 

Ochrona środowiska - przestrzegamy przepisów dotyczących ochrony środowiska, właściwego korzystania z zasobów, dążymy do używania technologii jak najbardziej przyjaznych naturze i staramy się ograniczać ilość wytwarzanych odpadów.

 

Relacje z inwestorami – dbamy o dobre relacje z uczestnikami rynku kapitałowego, respektując m.in. prawa pierwokupu, przestrzegamy składanych obietnic, zachowujemy rzetelność i pełność informacji.

 

Poniżej znajdą Państwo wybrane informacje o przykładowych akcjach, w których wzięły udział nasze restauracje.

 

2016-07-08 – Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło włączyły się do akcji „Popieram Loterię” w ramach Narodowej Loterii Paragonowej
Sieci restauracji należące do Sfinks Polska - Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK - przyłączyły się do akcji „Popieram Loterię” w ramach trwającej Narodowej Loterii Paragonowej Ministerstwa Finansów. W ten sposób chcą promować ideę uczciwej konkurencji w Polsce. Więcej na: http://sfinks.pl/news/sphinx-wook-i-ch-opskie-jad-o-w-czy-y-si-do-akcji-...

 

2016-06-06 Sphinx dzieciom w Muzeum Wojska Polskiego
Stołeczne restauracje Sphinx włączyły się w organizację Dnia Dziecka w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Na pełne atrakcji wydarzenie zaproszono dzieci m.in. z ośrodków wychowawczych i opiekuńczych, fundacji, przedszkoli specjalnych oraz szkół integracyjnych. Nasze restauracje zlokalizowane przy pl. Bankowym 2, ul. Szpitalnej 1 i Al. Jerozolimskich 42 przygotowały dla nich ponad 300 posiłków. Więcej na: http://www.sfinks.pl/sphinx-wspiera-dzien-dziecka-w-muzeum-wojska-polskiego-2/

 

2015-06-01 Sphinx już po raz trzeci wsparł Dzień Dziecka w Muzeum Wojska Polskiego

Restauracje Sphinx już po raz trzeci wsparły Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie w organizacji Dnia Dziecka dla wychowanków ośrodków opiekuńczych, domów dziecka, fundacji oraz szkół integracyjnych. W ramach tego wydarzenia stołeczne lokale Sphinx przy ul. Szpitalnej i Al. Jerozolimskich przygotowały 300 posiłków dla dzieci biorących udział w imprezie. Więcej na: http://www.sphinx.pl/sphinx-wspiera-dzien-dziecka-w-muzeum-wojska-polskiego/

 

2014-02-26 Sfinks doceniony za komunikację z inwestorami

Spółka Sfinks Polska została uhonorowana tytułem „Odpowiada inwestorom” w ramach „Akcji Inwestor” w 2014 r. Znaleźliśmy się tym samym w gronie spółek giełdowych docenianych za prowadzenie aktywnego dialogu z rynkiem kapitałowym i utrzymywanie wysokich standardów komunikacji z akcjonariuszami.

„Akcja Inwestor” służy wymianie informacji pomiędzy emitentami a drobnymi inwestorami. Organizowana jest przez Puls Biznesu, a jej partnerem jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

2014-02-06 Poznański Sphinx dzieciom

Restauracja Sphinx mieszcząca się przy ulicy Św. Marcin w Poznaniu ugościła dzieci ze świetlicy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI. Poczęstunek zorganizowano w ramach ferii zimowych dla wychowanków placówki. Miło nam podzielić się podziękowaniami przekazanymi przez Stowarzyszenie dla tej restauracji.

 

2012-12-06 Sphinx mikołajkowo z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

W Galerii Kazimierz odbyła się mikołajkowa impreza pod hasłem „Spełniamy wszystkie dziecięce marzenia” zorganizowana z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 4, krakowskimi Domami Dziecka oraz Fundacją Archon+ „Dzieci, które kochacie”. Wszystkie dzieci, które odwiedziły naszą restaurację otrzymały specjalny mikołajkowy poczęstunek.

 

2012-06-11 Chłopskie Jadło wsparło Ogólnopolskie Dni Integracji

W dniach 9 i 10 czerwca 2012 na krakowskim rynku odbyły się Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” organizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. To ważne wydarzenie nie tylko dla Krakowa, ale także dla wielu osób z całej Polski. Podczas różnych imprez zaplanowanych w ramach Dni, swoje umiejętności zaprezentowały utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne oraz sportowcy, którzy zmagają się z niepełnosprawnością. Chłopskie Jadło wsparło to wydarzenie zapewniając domowe jedzenie wolontariuszom pracującym przy organizacji dwóch koncertów organizowanych w ramach Ogólnopolskich Dni Integracji: Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty oraz koncertu „Razem Mimo Wszystko”.