-A +A

Sfinks nagradza klientów za zbadanie jakości

Wersja do wydruku

Sfinks Polska wprowadził w restauracjach swoich sieci autorski program badania jakości usług pod nazwą „Smak Jakości”. Program działa na zasadzie zbliżonej do badania „Tajemniczy klient”, z tą różnicą, że ankieterem „Smaku Jakości” może stać się każdy klient zarejestrowany w bazie danych Sfinksa i zaproszony przez spółkę do udziału w badaniu. Dzieląc się opiniami na temat jakości dań, zachowania personelu czy oferowanych promocji, goście restauracji jednocześnie przystępują do systemu lojalnościowego Sfinksa, bowiem przy przekazaniu ankiety spółka przyznaje klientom punkty, za które mogą odebrać atrakcyjne nagrody, m.in. bony upominkowe do restauracji czy SPA, konsole do gier i iPody czy lot balonem.

Uruchomienie programu poprzedziło kilkumiesięczne badanie pilotażowe, dzięki któremu Sfinks dokonał weryfikacji jego założeń i pozyskał bazę blisko tysiąca ankieterów. Program „Smak Jakości” prowadzony będzie w kwartalnych edycjach, z których pierwsza potrwa do końca 2011 r. Zaproszeni do udziału w badaniu klienci restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, którzy chcą przystąpić do programu powinni się zarejestrować w aplikacji dostępnej przez internet. Po wizycie w wybranej przez siebie restauracji, goście ponownie logują się w systemie, gdzie wypełniają ankietę dotyczącą m.in. jakości obsługi, smaku i dostępności dań, czystości, wystroju i klimatu restauracji czy obowiązującej oferty promocyjnej.

 

- „Smak Jakości” to program, który ma za zadanie zdobycie interesujących nas obiektywnych informacji od szerokiego grona klientów korzystających na co dzień z naszej oferty. Liczymy, że czując się współautorami wysokiej jakości usług w naszych restauracjach, będą oni także w naturalny sposób promować nasze marki. Chcemy wyróżnić gości, którzy poświęcają swój czas i dzielą się z nami swoimi obserwacjami, dlatego też połączyliśmy program „Smak Jakości” z systemem lojalnościowym, w ramach którego punkty zdobyte za wypełnione ankiety klienci wymieniają na nagrody – wyjaśnia Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

 

Przystępując do programu i przekazując ankiety klienci otrzymują punkty za każdy zrealizowany w restauracji paragon. Wśród szerokiej gamy nagród przewidzianych w pierwszej edycji programu znajdują się zaproszenia i bony podarunkowe do restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, liczne nagrody rzeczowe takie jak np. kamery cyfrowe, konsole do gier, iPody sprzęt AGD i RTV czy urządzenia do fitness. Dla najbardziej aktywnych uczestników programu przewidziane są atrakcje o charakterze eventowym, m.in. bony SPA & Travel lub lot balonem. Oferta nagród będzie zmieniać się w kolejnych edycjach programu, tak aby była ona atrakcyjna dla stałych klientów i zachęcała do kontynuowania udziału w badaniach jakości.

 

- Wyróżnienia, zdobywane przez nasze restauracje w rankingach konsumenckich, takie jak Złoty Laur Klienta 2011 czy przyznane nam po raz trzeci z rzędu Godło Jakości Obsługi, są z jednej strony powodem do dumy, ale także pozytywną motywacją do dalszej pracy. Sami stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko i zależy nam na tym, aby jak najdokładniej zmierzyć, jak realizowane są nasze standardy w poszczególnych restauracjach i w jakim stopniu odpowiadają one oczekiwaniom naszych gości. Pomimo, iż w pilotażowym programie poprzedzającym pierwszą edycję „Smaku Jakości” ogólny wskaźnik satysfakcji klienta z usług naszych restauracji wyniósł aż 94%, wiemy, że w tym obszarze zawsze jest miejsce na doskonalenie. Chcemy mieć pozycję niekwestionowanego lidera pod względem jakości usług w segmencie restauracji sieciowych – dodaje Dorota Cacek.