-A +A

Sphinx kusi nowym soczystym menu

Wersja do wydruku

Sphinx, jedna z najpopularniejszych sieci restauracji w Polsce, 14 grudnia wprowadza zimową odsłonę karty dań. Największą nowością jest grupa dań „CZAS NA FIT”, w której znajdują się lekkie zestawy skomponowane z mięs i ryb podawanych z mieszanką warzyw na ciepło. Oprócz tego Sphinx wprowadził nowe propozycje do niemal każdej grupy dań w menu, np. shoarmę w indyjskiej przyprawie garam masala, stek w sosie bearnaise, makaron tagliatelle z łososiem, a na deser panna cottę. Równocześnie z nowościami kulinarnymi do restauracji trafiło także nowe Sphinx Menu, czyli karta dań wzbogacona o sekcję artykułów lifestylowych i porad. Otwiera je wywiad z Jarosławem Bieniukiem, znanym piłkarzem ekstraklasy i reprezentantem Polski, a prywatnie mężem aktorki Anny Przybylskiej.

W Sphinx Menu, oprócz okładkowego wywiadu, można znaleźć wiele artykułów, przepisów, a także porad, np. jak dobrze sprawić karpia. Swoje sztuczki i sposoby na tę królewską rybę, przydatne zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem, zdradza Klaudiusz Wachowiak, szef kuchni sieci Sphinx. W nowym Sphinx Menu można też znaleźć wskazówki, jak dotrzymać noworocznych postanowień związanych z dbaniem o dobrą sylwetkę, a także praktyczne przewodniki dla osób organizujących domowe przyjęcia. Natomiast w sekcji Podróże ze Sphinksem znajduje się relacja z wycieczki na Kubę, dokąd wyjechała jedna z laureatek konkursu organizowanego przez sieć Sphinx. Oprócz artykułów i wywiadów, goście restauracji którzy sięgną po Sphinx Menu, znajdą w nim całą nową kartę dań, obowiązującą w sieci od 14 grudnia.

 

Wśród nowo wprowadzonych dań z grupy „CZAS NA FIT”, znajdują się m.in. polędwiczka z zielonym oczkiem za 32,90 zł, czyli mięso z polędwicy wieprzowej nadziewane szpinakiem, pstrąg grillowany z ziołami za 26,90 zł czy łosoś na sposób królewski za 35,90 zł. Wszystkie potrawy z tej sekcji podawane są na mieszance warzyw na ciepło.

 

Oprócz tego Sphinx proponuje swoim gościom wiele innych nowości. Są wśród nich m.in. shoarma z indyjską przyprawą garam masala i shoarma wykwintna z kardamonem za 22,90 zł, stek w sosie bearnaise za 36,90 zł, makaron tagliatelle z łososiem za 25,90 zł, czy deser panna cotta za 6,90 zł. Zmienione menu zawiera także propozycję dla klientów, którzy lubią spotkać się w większym gronie. To zestaw panierowanych przekąsek – Party Mix – w którym znajdują się kawałki kurczaka, serowe paluszki, różyczki kalafiora, krążki cebuli oraz pieczywo czosnkowe i sos, kosztujący 29,90 zł.

 

Inną nowością wprowadzoną do sieci wraz ze zmienionym menu, jest wzbogacenie zestawów dań dla dzieci o prezent, którym są maski zwierząt. W menu dla najmłodszych pojawiła się także nowa propozycja – zestaw chrupiące kurczaczki w bułce pita.

 

- W zmienionym menu restauracji Sphinx proponujemy klientom sporo nowych smaków. Z jednej strony zachęcamy do wypróbowania naszych kultowych potraw w nowym wydaniu, np. shoarmy z indyjską przyprawą garam masala oraz shoarmy wykwintnej z kardamonem, a z drugiej wprowadzamy zupełnie nowe propozycje. Wśród nich znajduje się cała grupa dań, które powinny zainteresować osoby ceniące sobie lekkie i jednocześnie bogate w witaminy potrawy. Z myślą o nich skomponowaliśmy dania na bazie mięs i ryb w ziołach oraz gotowanych warzyw. W ten sposób nasza oferta daje możliwość, aby zjeść zarówno solidnie, jak i lekko – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej siecią Sphinx.

 

Wraz z nowym menu w sieci Sphinx wprowadzono także specjalne dania lunchowe, podawane w godz. 12.00 – 14.30. Wśród dziewięciu dań oferowanych za 14,90 zł można znaleźć m.in. francuski stek z sosem Cafe de Paris oraz dodatkami, dorsza w płatkach migdałowych z frytkami lub ryżem oraz surówkami, klasyczne zestawy z shoarmą, czy sałatkę „GRECKA UCZTA”. Do dania można domówić jedną z dwóch zup lub deserów w cenie 3 zł.