-A +A

Sphinx wspiera obchody Dnia Dziecka w Muzeum Wojska Polskiego

Wersja do wydruku

Sphinx, sieć restauracji należąca do Sfinks Polska, już po raz piąty wsparła Muzeum Wojska Polskiego w organizacji obchodów Dnia Dziecka dla 200 wychowanków, w tym z domów dziecka z regionu warszawskiego oraz dzieci z różnego typu niepełnosprawnościami. W ramach przedsięwzięcia organizatorzy zaplanowali na 4 czerwca wiele atrakcji dla najmłodszych, zaś Sphinx zaserwował im obiady.

- Organizowane przez Muzeum Wojska Polskiego obchody to wspaniała okazja dla najmłodszych, by w tak ciekawy sposób świętować Dzień Dziecka. Jestem przekonana, że to wydarzenie przyniesie im nie tylko wiele radości, ale też pożytku. Zajęcia na pewno pobudzą dziecięcą ciekawość, a jednocześnie będą też cenną lekcją historii. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy dołożyć swoją cegiełkę i sprawić, że to święto będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci - mówi Dorota Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, do której należy sieć Sphinx.

 

Muzeum Wojska Polskiego przygotowało dla małych gości wiele atrakcji, do których zaliczają się m. in. pokazy grup rekonstrukcji historycznej i spotkania z policją czy strażą pożarną. Z myślą o promowaniu historii polskiej wojskowości i postaw patriotycznych, w tym roku najmłodsi mogli zapoznać się też ze sprzętem używanym obecnie przez Państwową Straż Pożarną. W programie nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami. Po całym dniu wrażeń Sphinx zapewnił wszystkim dzieciom posiłek.