-A +A

Trzeci w Polsce Sphinx Express ruszył w Tarnowie

Wersja do wydruku

Sfinks Polska otworzył restaurację Sphinx Express w Tarnowie. Będzie to pierwszy Sphinx w tym mieście i jednocześnie trzeci lokal tej marki w formacie express w Polsce. Tarnowska restauracja została uruchomiona w centrum handlowym Gemini Park. Nowo otwarty Sphinx Express znajduje się w tzw. food courcie tarnowskiego centrum handlowego, gdzie klienci mogą zabrać posiłki na wynos lub spożyć je przy stolikach ustawionych w lożach. Menu nowego expressu bazuje na karcie dań obowiązującej w tradycyjnych restauracjach Sphinx. Można w nim znaleźć m.in. kanapki, kebaby, tortille, stripsy z kurczaka, sałatki oraz desery. Oferta jest zbudowana w oparciu o zestawy, wśród których znajdują się także propozycje dla dzieci, zawierające zabawkę.

- Po pierwszym okresie funkcjonowania dwóch testowych expressów możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z przebiegu fazy pilotażowej tego projektu. Bieżące funkcjonowanie obu restauracji pozwoliło na zweryfikowanie niektórych elementów, ale też potwierdziło większość naszych oczekiwań. Zgodnie z przewidywaniami, magnesem przyciągającym klientów jest rozpoznawalna i lubiana marka. Z opinii gości wynika, że cenią sobie możliwość zjedzenia szybkiego posiłku, kojarzonego z menu i jakością tradycyjnego Sphinksa. Ten potencjał i siłę marki będziemy wykorzystywać otwierając kolejne restauracje w formacie express – komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes zarządu Sfinks Polska.

 

Pierwszy Sphinx Express powstał w lutym tego roku w Mikołowie (woj. śląskie), a kolejny Gliwicach. Lokale nowego konceptu są plasowane w segmencie fast casual dining. Są to punkty gastronomiczne bez obsługi kelnerskiej oferujące szybkie i smaczne posiłki do zjedzenia na miejscu lub na wynos. Chociaż na razie wśród nowych otwarć dominują expressy marki Sphinx, w nadchodzącym czasie Sfinks Polska uruchomi także restauracje pod szyldem WOOK Express. Sfinks Polska kontynuuje rozbudowę swoich sieci. Tarnowski Sphinx Express jest ósmą restauracją otwartą przez spółkę w tym roku. Równocześnie trwają prace inwestycyjne dotyczące kolejnych otwarć. Jeszcze w 2011 r. spółka zamierza uruchomić ok. 30 dodatkowych lokali pod markami Sphinx i WOOK, a wśród nich także kolejne punkty typu express.

Sphinx Express